مجله زیبایی

پوست مختلط و روش مراقبت از آن

پوست مختلط

نحوه تشخیص پوست مختلط :

پوست مختلط در ناحیه T صورت (پیشانی، بینی، چانه) چرب، دارای منافذ باز یا جوش بوده اما در قسمت گونه و فک، خشک یا معمولی است. درمان این نوع از انواع پوست می‌تواند مشکل باشد. چراکه شما باید برای رسیدن به تعادل در صورت‌تان به دو موضوع مختلف بپردازید.

علل مختلط بودن پوست:

ژن‌ها یا تولید بیش از حد چربی در منطقه T صورت، از عوامل مختلط بودن پوست شماست. ممکن است محصولات مورد استفاده شما یکی از علت‌های فقدان تعادل پوست‌تان باشد. هنگامی‌که در حال درمان بخش‌های چرب پوست خود هستید باید مراقب قسمت‌های خشک صورت هم باشید و برعکس.

موارد منع‌شده:

از مصرف محصولات حاوی الکل که باعث خشکی زیاد پوست می‌شوند، خودداری کنید. همچنین نباید از محاصولات ساخته‌شده برای کنترل چربی یا آب‌رسانی زیاد برای درمان کل صورت خود استفاده کنید. به دنبال محصولات جداگانه برای درمان چربی منطقه T و قسمت‌های خشک صورت باشید یا چیزی که بتواند تعادل پوست را بازگرداند.

 

چگونه از پوست مختلط محافظت کنیم؟

مراقبت از پوست مختلط سخت تر از مراقبت از پوستهای نرمال و چرب هست. اما نگران نباشید با کمی صبر وحوصله براحتی می توانید از پوست خود مراقبت کنید.

  1. قسمت های مختلف پوست خود را متفاوت درمان کنید. به این معنی که برای قسمت خشک پوست از مرطوب کننده و برای بخشهای چرب پوستتان از روشهای مراقبت از پوست چرب کمک بگیرید.
  2. از یک شوینده مناسب برای قسمت T صورت استفاده کنید زیرا یک شوینده ملایم باعث می شود که قسمت T  صورت که چرب هست تمیز شود و منافذ و جوشهای ناحیه از بین. در نتیجه صورت شفاف تر بنظر برسد.
  3. همیشه از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید برای نواحی خشک پوست صورت که شاداب تر بنظر برسد . و مواد مغذی باعث شود که از شر مشکلات پوستی خلاصی پیدا کنید.
  4.  از رژیم غذایی سالم و مقوی استفاده کنید تا مواد مغذی لازم پوست تامین شود و پوست شما را شاداب و باطراوت کند.