مجله زیبایی

۵ سوال متداول در مورد مراقبت از پوست

5 سوال مراقبت از پوست

پاسخ به ۵ سوال متداول در مورد مراقبت از پوست

اگر به دنبال کمال در مراقبت از پوست خود هستید، نه تنها وضعیت پوست، بلکه نوع پوست شما نیز مهم است.

 1. چرا باید محصولات پوستی را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنیم؟

  صرف نظر از سن، جنسیت و قومیت خود، همیشه باید محصولات مراقبت از پوستی را انتخاب کنید که هم متناسب با نیاز پوست شما باشد و هم برای نوع پوست شما مناسب باشد.

به عنوان مثال: اگر پوست خشکی دارید، به فرمول غنی تری برای تقویت سد پوستی خود نیاز دارید که با خشک شدن پوست بدتر می شود. اگر پوست شما چرب است، برای جلوگیری از براق شدن و مسدود شدن بیشتر منافذ، که باعث آکنه و لکه های پوستی می شود، باید از فرمول سبک تر استفاده کنید.

 1. انواع پوست چقدر می تواند متفاوت باشد؟

  معمولاً در مورد پوست های خشک، حساس، معمولی و چرب صحبت می کنیم. اما در واقع تمام ساختارهای پوست منحصر به فرد هستند، البته پوست مختلط و انواع پوست های میانی را نیز نباید فراموش کرد.

 2. آیا نوع پوست ما با گذشت زمان تغییر می کند؟

  نوع پوست و وضعیت پوست شما ممکن است با گذشت زمان و فصل تغییر کند. عوامل خارجی مانند تغییرات هورمونی، آلودگی هوا، سبک زندگی (رژیم غذایی، استرس و خواب نامنظم …) و تغییرات آب و هوایی می توانند باعث این امر شوند.

بنابراین، لازم است که محصولات مراقبت از پوست خود را با نیازهای متغیر خود هر از گاهی تغییر دهید.

به عنوان مثال، هنگام انتخاب یک مرطوب کننده غنی برای روزهای خشک زمستانی، باید محصولی با محافظت اضافی در برابر اشعه ماوراء بنفش در تابستان (ضد آفتاب) نیز انتخاب کنید.

ضدآفتاب پیشرفته نوایج

 1. با توجه به نوع پوست، آیا مرحله خاصی از مراقبت از پوست اهمیت بیشتری پیدا می کند؟

  خیر، مراقبت خوب و منظم از پوست برای انواع پوست مهم است. این مراحل شامل پاکسازی، مرطوب‌کننده، محافظت روزانه و البته جوان‌سازی پوست و درمان‌های آرامش‌بخش شبانه است.

همچنین مهم است که با گنجاندن سرم در مراقبت از پوست، نیازهای خاص مرتبط با پیری را هدف قرار دهید. با این حال، فرمول های مورد استفاده باید برای رفع نیاز انواع پوست مناسب باشد.

سرم های اوریفلیم

 

 1. آیا می توانیم از محصولات مناسب برای انواع پوست با هم استفاده کنیم؟

  توصیه می شود محصولات مراقبت از پوست خود را متناسب با نیازهای خود تغییر دهید. اگر به طور دوره‌ای پوست خشک‌تر یا چرب‌تری دارید، بهتر است برخی از محصولات را اضافه کنید یا محصولات مختلفی را انتخاب کنید.