مجله زیبایی

چه روتین‌های پوستی برای صبح لازمه؟

مراقبت روتین روزانه صبح پوست

هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، شاید ترسناک‌ترین وضعیتی که پوست شما می‌تواند به خود داشته باشد را مشاهده کنید. حتی با رعایت روتین مراقبت از پوست شبانه نیزف برخی از افراد، صبح‌ها به هنگام بیدار شدن، حس خوبی برای پوست صورت خود ندارند.

اما با رعایت یک روتین پوستی مناسب برای شروع روزهایتان، می‌توانید به مرور میزان لطافت و شفافیت پوست خود را بیشتر کنید. در این مطلب قصد داریم بور کاملا راهبردی روتین مراقبت از پوست ابتدای روز را توضیح داده و ترتیب استفاده از این محصولات را نیز معرفی کنیم.

چرا به روتین مراقبت از پوست نیاز داریم؟

بطور کلی شب‌ها به هنگام خواب، بدن ما شروع به تسویه و پاکسازی سموم از بدن می‌کند. یکی از فرآیند سم‌زدایی، خروج مواد مضرر از طریق منافذ پوستی است. به همین دلیل نیز صبح‌ها کمی صورت تیره تر و چرب تر می‌شود.

در روتین مراقبت از پوست، اینکه شما از چه محصولی و به چه نحوی استفاده می‌کنید، بسیار اهمیت دارد. عدم توجه به ترتیب مصرف محصولات مراقبت از پوست یا انتخاب محصولاتی با فرمولاسیون نامتناسب با نوع پوست نه ‌تنها می‌تواند اثربخشی آن‌ها را کاملاً از بین ببرد بلکه در مواردی می‌تواند به ‌شدت به پوست شما آسیب برساند.

ترتیب در روتین صبحگاهی

در بسیاری از منابع توصیه می‌کنند برای هر روتین پوستی، باید از ۵ مرحله کلیدی استفاده نمود، اما پوست صورت اغلب افراد با استفاده از محصولات کمتر، نتایج بهتری نشان می‌دهد. بنابراین اگر در این مسیر تازه‌کار هستید، زیاد به خودتان سخت نگیرید و مراحل روتین مراقبت پوستی را به این ترتیب برای خودتان ساده‌تر کنید:

  1. پاک کننده
  2. مرطوب کننده
  3. ضدآفتاب

دانش مربوط به محصولات روتین پوست در حال پیشرفت است؛ اما هنوز محصولی با اثر فوری وجود ندارد. به‌ همین‌ دلیل، باید روتین پوستی را به‌طور مداوم انجام دهید تا از فواید آن بهره‌مند شوید. اگر هرروز صبح و به مدت حداقل ۶ هفته از روتین پوستی استفاده کنید، متوجه تغییرات قابل‌توجه آن خواهید شد.

هدف از روتین مراقبت صبحگاهی از پوست، پیشگیری و محافظت از پوست است. پوست شما در طول روز در معرض محیط بیرون قرار دارد که در ادامه مراحل کامل روتین روزانه پوست را بیان خواهیم کرد.

مراحل روتین مراقبت از پوست صبحگاهی

در ادامه بطور کامل مراحل روتین پوستی صبحگاهی را به ترتیب شرح داده و بخش‌های مختلف آن را معرفی می‌کنیم. برای هر بخش، بهترین گزینه‌ای را که می‌توانید از آن استفاده کنید را نیز به شما معرفی خواهیم نمود.

۱. پاک کردن صورت با محصولات شست‌وشو درهنده با آب

این محصولات بیشتر به اصطلاح میسلار واتر نام دارند. دلیل پیشنهاد این محصولات، بدلیل قدرت پاک‌کنندگی و همچنین تخریب کم پوست است. این محصولات از اسید و یا الکل برای پاک‌کنندگی پوست استفاده نمی‌کنند و فرمولاسیونی کاملا طبیعی و سازگار با پوست صورت دارند.

مشاهده میسلار واترهای اوریفلیم

یکی از خوبی‌های این محصولات، از بین بردن چربی‌های روی پوست است که بدلیل دفع مواد زائد پوستی در شب‌ها بوجود آمده‌اند.

۲. تونر برای بازسازی پوستی

به طور کلی تونرها برای بازسازی و بهبود رشد سلول‌های پوستی از طریق افزایش آبرسانی به این سلول‌ها استفاده می‌شوند. حتما پس از پاک نمودن صورت با میسلار واتر، مفداری از تونر را روی پوست ریخته و آن را به آرامی برروی پوست خود بمالید.

انواع تونرهای مناسب روتین پوستی

تونرهای ارائه شده از سوی برند اوریفلیم، با تغذیه سلول‌های پوستی، از شکنندگی زودهنگام و همچنین افتادگی پوست صورت جلوگیری نموده و به مرور با افزایش میزان کلاژن پوست، میزان مقاومت پوست دربرابر اشعه فرابنفش خورشید را نیز بیشتر می‌کند.

۳. زدن کرم دور چشم

پوست صورت در اطراف چشم‌ه عموما حساس‌تر و نازک تر است. همچنین پوست دور چشم با افزایش سن، سریعتر از نقاط دیگر صورت چروکیده می‌شود. به همین دلیل محافظت از این ناحیه، بسیار مهم و برای حفظ زیبایی صورت یکی از ملزومات روتین مراقبت از پوست است.

بهترین کرم‌های دور چشم بازار
کرم دور چشم نوایج50

برای مشاهده محصول، روی تصویر بزنید.

برای استفاده از کرم دور چشم اوریفلیم در روتین مراقبت از پوست خود، سعی کنید با یکی از انگشتان خود (بهتر است از انگشت اشاره و یا حلقه استفاده کنید.) مقداری از کرم را بصورت ضربات متناوب، بر روی پوست اطراف چشم (مخصوصا زیر چشم) قرار دهید.

۴. مرطوب کننده

شاید بتوان گفت، بخشی از روتین مراقبت از پوست صبحگاهی که بسیاری از افراد آن را نادیده می‌کیرند، استفاده از مرطوب کننده‌ای مناسب و همچنین با کیفیت است. اگر پوستی چرب دارید، سعی کنید حتما مرطوب کننده‌ها استفاده کنید، چرا که چربی موجود برروی پوست شما، دارای موادی مضرر برای پوست است که درصورت ماندگاری برروی پوست، باعث تیرگی آن می‌شود.

مرطوب کننده مناسب برای انواع پوست صورت

سرم هیدرا رادیانس

همچنین برای پوست‌های نرمال و یا خشک، توصیه می‌کنیم از کرم‌های غلیظ با فرمولاسیون قوی استفاده نمایید. البته پیشنهاد ما به شما، استفاده از سرم مرطوب کننده هیدرا رادیانس اوریفلیم است.

۵. ضدآفتاب (مهم ترین بخش)

استفاده از ضد آفتاب در روتین پوستی صبحگاهی، علاوه بر اینکه یکی الزامات اتمام روتین مراقبت از پوست است، از خطر ابتلا به سرطان پوستی را نیز کاهش می‌دهد. ضدآفتاب همچنین از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

ضدآفتاب های محافظ پوست اوریفلیم

 

 

ضدآفتاب پیشرفته نوایج

همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب، از پوست شما در برابر موارد ذیل نیز محافظت خواهد نمود:

  • خشکی پوست
  • پیری زودرس
  • به وجود آمدن لک‌ روی پوست
  • قهوه‌ای شدن جای جوش

نکاتی برای تکمیل روتین پوستی

در کنار روتین پوستی، شما باید عادت‌های مضرر روزانه خود را نیز کنترل و تا حد امکان آن هارا کاهش دهید. عادت‌هایی که در ادامه به ان ها اشاره می‌کنیم علاوه بر از بین بردن سلامتی پوست صورت شما، باعث تیره شدن و همچنین خشکی پوست صورت‌تان می‌شوند. عادت‌هایی همچون:

  • استعمال دخانیات
  • خوابیدن با آرایش
  • مصرف بیش از حد مواد غذایی سرخ کرده و فست‌فود

شما همچنین می‌توانید از طریق روش ذیل، از کارشناسان ما کمک بگیرید:

تماس با ما