مجله زیبایی

انواع مرطوب‌کننده‌ها و تاثیرگذاری آن‌ها

تاثیر مرطوب کننده روی پوست

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با دست کشیدن روی پوست خودتان، احساس خشکی و زبری پوست آزارتان دهد. در فصول مختلف سال ممکن است که پوست دست و صورت دچار خشکی و زبری شوند. مرطوب کننده ها نقش بسیار موثری در نرم و مرطوب کردن پوست دارند.

در حال حاضر، با توجه به نیاز مردم مرطوب کننده پوست خشک و انواع پوست های دیگر، با تنوع بسیار زیادی به تولید رسیده اند. در این مقاله می خواهیم در رابطه با انواع این محصولات و جزئیات آن ها صحبت کنیم. پس اگر به دنبال خرید مرطوب کننده و آبرسان پوست می باشید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مرطوب کننده پوست چیست؟

پوست انسان ها از لایه های مختلفی تشکیل شده است. این لایه ها باید دارای رطوبت کافی باشند تا پوست هم زیبایی منحصر به فردی داشته باشد و هم دارای لطافت و نرمی باشد. مرطوب کننده های پوست برای جلوگیری از خشکی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات در برندها و مدل های مختلفی به تولید می رسند. ترکیبات موجود در این محصولات باعث ایجاد رطوبت در پوست می شوند و پوست را شاداب می کنند.

اکثر ترکیبات به کار رفته در کرم های رطوبت رسان شامل ویتامین ای، شی باتر، گلیسیرین و … می باشند. این ترکیبات علاوه بر اینکه پوست را مرطوب می کنند، می توانند خواص دیگری نیز داشته باشند.

انواع رطوبت رسان ها

امروزه با توجه به نیاز مردم به رطوبت رسان ها، محصولات مختلفی تحت عنوان مرطوب کننده به تولید رسیده اند و در فروشگاه های مختلف به فروش می روند. رطوبت رسان ها باید رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کنند. به همین خاطر، این محصولات به واسطه داشتن ترکیبات متنوع، می توانند نقش موثری در حفظ نرمی و لطافت پوست داشته باشند.

رطوبت رسان های موجود در بازار دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به تنوع بالای آن ها، شاید نتوان آن ها را به درستی تقسیم بندی کرد. اما در ادامه به برخی از انواع مرطوب کننده های پوست اشاره می کنیم.

  • مرطوب کننده پوست کرمی

کرم های مرطوب کننده از معروف ترین محصولاتی هستند که برای رطوبت رسانی به پوست استفاده می شوند. این مرطوب کننده ها دارای تنوع زیادی هستند و سازگار با انواع پوست به تولید می رسند. در صورتی که کرم مرطوب کننده اوریفلیم و یا برندهای دیگر، به درستی انتخاب شود، تاثیر خوبی بر روی رفع خشکی پوست خواهد داشت.

 

42588 hydra

کرم روز آبرسان هیدرا رادیانس ریچ 

برای دیدن اطلاعات محصول، روی تصویر بزنید.

  • رطوبت رسان های سرمی

سرم های رطوبت رسان با بافت خاصی که دارند، برای مرطوب کردن پوست و جلوگیری از خشکی پوست استفاده می شوند. کرم هیدرا اپتیمالز یکی از بهترین رطوبت رسان های سرمی است که می توانید خریداری کنید و به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید. راحتی استفاده این محصولات و جذب بالای آن ها، باعث می شود که شما پس از استفاده از این سرم ها پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

serum hidra

سرم مرطوب کننده هیدرا رادیانس

برای دیدن اطلاعات محصول، روی تصویر بزنید.

  • رطوبت رسان های ژلی

رطوبت رسان های ژلی از دیگر انواع رطوبت رسان های موجود در بازار هستند. این مرطوب کننده ها دارای بافت ژل مانند می باشند و به خوبی به لایه های داخلی پوست جذب می شوند. اثربخشی این رطوبت رسان ها عالی است.

  • ژل کرم های رطوبت رسان

یکی از خاص ترین محصولات تولید شده توسط برندهای مختلف، ژل کرم ها می باشند. این محصولات دارای بافتی خاص و مابین ژل و کرم هستند. آبرسانی و و رطوبت رسانی با این محصولات به شکل خارق العاده ای انجام می شود.

  • کرم های روز و شب

از جمله مرطوب کننده های خاص دیگری که توسط برندهای مختلف به تولید رسیده اند، کرم های روز و شب می باشند. کرم های شب با هیدراته کردن پوست، باعث جذابیت پوست می شوند و پوست را نرم و مرطوب نگه می داند. کرم های روز نیز می توانند متناسب با نوع پوست، باعث مرطوب شدن پوست شوند.

moisturizers2

انواع رطوبت رسان ها

کرم مرطوب کننده بخرم یا کرم آبرسان پوست؟

در میان انواع کرم های رطوبت رسان موجود در بازار، نام کرم های آبرسان نیز به چشم می خورد. شاید برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که کرم های آبرسان بیشتر مناسب هستند یا کرم های مرطوب کننده؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که هر دوی این محصولات برای رطوبت رسانی به پوست مناسب می باشند.

اما لازم است که بر اساس نوع پوست خود این کرم ها را خریداری کنید. کرم های آبرسان سبک تر از کرم های مرطوب کننده می باشند و معمولا باعث آبرسانی پوست می شوند. اما کرم های مرطوب کننده می توانند باعث چرب شدن پوست شوند.

کرم های آبرسان پوست بیشتر برای افرادی که از چرب شدن پوست متنفر هستند، مناسب می باشند. البته در سال های اخیر، کرم های آبرسان نسبت به کرم های مرطوب کننده طرفداران بیشتری پیدا کرده اند.

چرب کننده نخرید!

در گذشته اکثر کرم هایی که برای رطوبت رسانی به پوست مورد استفاده قرار می گرفتند، چرب کننده بودند. یعنی شما به محض استفاده از آن ها، احساس چربی زیادی بر روی پوست خود می کردید. اگرچه برخی از این کرم ها کیفیت خوبی داشتند و باعث نرم و مرطوب شدن پوست می شدند، اما چون باعث ایجاد حس سنگینی بر روی پوست می شدند، زیاد مورد طرفدار قرار نگرفتند.

در حال حاضر، کرم های سبک که فقط آبرسانی می کنند، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند. چرب کننده های بی کیفیت می توانند باعث ایجاد حس چربی بر روی پوست شوند و فقط در یک مدت زمان کوتاهی، پوست را نرم و لطیف کنند. اما آبرسان ها و مرطوب کننده ها، می توانند اثربخشی طولانی مدتی داشته باشند.

moisturizers3

کرم مرطوب کننده بخرم یا کرم آبرسان پوست؟

سخن پایانی

اگر احساس می کنید که پوست شادابی ندارید، باید دلیل آن را در خشکی و زبری پوست خود جستجو کنید. در حال حاضر، پوست های چرب نیز دچار خشکی و زبری می شوند. بنابراین، لازم است که بر اساس نوع خشکی پوست و نوع پوست، از انواع مرطوب کننده ها برای پوست استفاده کرد. آبرسان پوست نیز کمک شایانی به شادابی و نرمی و لطافت پوست خواهد کرد.